Veido refleksoterapija

Veido refleksoterapija

 

Veido refleksoterapija

1 pav. Veido refleksiniai taškai ir zonos

Refleksoterapija yra labai giliai atpalaiduojanti terapija, kurios metu spaudžiami įvairūs biologiškai aktyvūs taškai. Ji pagrįsta principu, kad refleksų taškai yra susiję su vidaus organais ir liaukomis. Būtent todėl refleksinių taškų lietimas ar spaudimas gali daryti įtaką atitinkamiems organams. Tokios procedūros padeda stimuliuoti normalias susijusio organo funkcijas (pvz.: hormonų ar virškinimo fermentų sekreciją) ir skatinti organizmo gijimą, taip pat užtikrinti gerą fizinę ir psichinę savijautą.

Refleksoterapija atliekama ant pėdų, plaštakų, veido ir ausų, nes būtent šiose vietose yra refleksiniai taškai, kurie yra tarsi kūno žemėlapis – jie atitinka visus kūno organus ir sistemas.

Kaip veikia refleksoterapija?

Pagrindinis refleksoterapijos principas yra tas, kad stimuliavimas slopina nervų ir audinių įtampas, pašalindamas iš jų susikaupusius toksinus ir skatindamas įgimtą organizmo gebėjimą išgyti. Ši terapija skatina endorfinų ir serotonino gamybą, kurie yra žinomi kaip laimės hormonai. Kita fiziologinė refleksoterapijos nauda organizmui: organizmas geriau pasisavina vitaminus ir maistingąsias medžiagas, stiprina imuninę sistemą. Tai nuostabus ir nesunkus būdas, galintis palengvinti daugelį streso sukeltų fizinių simptomų: pašalinti galvos skausmus, pakelti ir subalansuoti nuotaiką, padėti susikaupti, pagerinti miego kokybę. Jis taip pat gerina odos kraujotaką ir spalvą, gali pagerinti regėjimą. Šios terapijos būdu galima stimuliuoti daugumą kūno vidaus organų.

Refleksoterapija veido srityje

Veido refleksoterapija, kaip ir pėdų refleksoterapija, pagrįsta tam tikrų taškų ir zonų, esančių veide, stimuliavimu. Šis masažas ne tik pagerina limfos tekėjimą ir kraujotaką veide, bet kartu padeda atsinaujinti veido odos audiniui, taip pat pagerėja kalogeno ir elastino gamyba. Po keleto veido masažų, sumažėja raukšlelės, oda pradeda švytėti.
Refleksinis taškinis veido masažas pasižymi stipriu jauninamu poveikiu, todėl, kad jo metu yra spaudžiama daug svarbių taškų. Mes patys dažnai nesąmoningai naudojamės taškiniu masažu įtampai slopinti.

SMILKINIŲ TAŠKAS. Kankinant migrenai ar galvos skausmui dauguma žmonių automatiškai spaudžia savo smilkinių šonus, šis spausdimas atpalaiduoja nervų įtampą ir slopina smilkininio nervo, einančio į žandikaulį ir smilkinį, dirginimą.

ANTAKIŲ VIDURIO TAŠKAS. Kaip dažnai, stengiantis susikoncentruoti, uždedame savo rodomąjį pirštą į vidurį tarp antakių? Taip spausdami šį tašką padedame atpalaiduoti savo protą.

VIDINIŲ AKIŲ KAMPŲ TAŠKAI. Kai akys pavargsta, dažnai spaudžiame vidinius akių kampus, šiais taškais eina akinis nervas, įnervuojantis akies obuolį, akies voką, ašarų latakus, sinusus ir kaktą.

PEČIŲ TAŠKAS. Kai mūsų pečiai sustingę ar įsitempę, dažnai spaudžiame ar masažuojame pečių raumenis, taip stimuliuojame tašką, kuris laikomas idealiu nuo visų pečių ir kaklo problemų.

Refleksinio veido masažo nauda:

  • padeda sumažinti streso sukelta įtampą organizme;
  • gerina limfos tekėjimą, mažina tinimus, šalina toksinus iš veido audinių;
  • padeda sumažinti įtampą veido audiniuose ir raumenyse;
  • gerina kraujotaką galvoje ir veide;
  • padeda protiškai atsipalaiduoti ir susikaupti.

Šis masažas puikiai tinka turintiems veido paralyžių, griežiantiems dantimis, migreniniams skausmams ir sinusitui gydyti.

APLINK AKIS ESANTYS TAŠKAI

Aplink akis yra keli ypač naudingi taškai, kurie padėti slopinti galvos skausmą, galvos svaigimą, trišakio nervo skausmą, padėti nuo nemigos ar tiesiog atpalaiduoti pavargusias akis.

Veido refleksoterapija

2 pav. Refleksiniai taškai aplink akis

APLINK NOSĮ IR BURNĄ ESANTYS TAŠKAI

Aplink nosį ir burną yra daug naudingų taškų, kuriuos kasdien galim naudoti erzinantiems ir nepatogumų sukeliantiems negalavimams palengvinti. Stimuliuojant šiuos taškus, galima padėti sumažinti tokias problemas kaip vidurių užkietėjimas, spengimas ausyse, sinusitas ir depresija.

Veido refleksoterapija

3 pav. Refleksiniai taškai aplink lūpas ir nosį

FaceMyo veido procedūrų metu, šie refleksiniai taškai yra stimuliuojami. Kiekviena naudojama veido masažo judesių technika ar fizioterapinė priemonė veikia biologiškai aktyvius taškus, kurie holistiškai veikia visą žmogaus organizmą – tiek išorėje, tiek viduje. Tad veido masažas paliks teigiamą poveikį ne tik Jūsų veide, bet ir visame kūne.